Мобильные подъемники

Mobilais ratiņkrēslu pacēlājs, dēvēts arī par mobilo invalīdu pacēlāju, mobilo kāpurķēžu pacēlāju vai vienkārši mobilo pacēlāju, ir ierīce ar ko iespējams ratiņkrēslu ar tajā sēdošo cilvēku pārvietot pa kāpņu laidu gan augšup, gan lejup. Mobilais pacēlājs nav stacionāra ierīce, kas piesasitīta vienai konkrētai ēkai, mobilie ratiņkrēslu pacēlāji var tikt pārvietoti līdz nepieciešamajai kāpņutelpai un izmantoti tajā, ja tā atbilst drošas izmantošanas un citiem kritērijiem. Mobilie ratiņkrēslu pacēlāji ievērojami atvieglo aprūpētāju darbu un nodrošina vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem. Pasaulē sastopami galvenokārt divu veidu mobilie ratiņkrēslu pacēlāji:

  • Kā kustību nodrošina kāpurķēde;
  • Kā kustību nodrošina riteņi, kas novietoti viens uz otra speciālā pozīcijā un pārveļas vai pēc līdzīga principa.

SIA Tehnovers piedāvā abu veidu mobilos ratiņkrēslu pacēlājus, bet saviem klientiem vienmēr iesaka kāpurķēžu pacēlājus, jo tie ir daudz stabilāki, drošāki, izmantošana prasa mazāk uzmanības, to izmantošanai nav nepieciešama salīdzinoši liela un pastāvīga fiziska piepūle, kā tas ir mobilo pacēlāju ar riteņiem gadījumā, kā arī pacelšana ar mobilajiem kāpurķēžu pacēlājiem ir vienmērīga un līgana.  Otrā veida pacēlāji galvenokārt tiek izmantoti gadījumos, kad kāpurķēžu pacēlāju izmantot nav iespējams: apļveida kāpnes, stipri ierobežots kustības ceļš, pakāpienu augstums no 18-20cm.

Izvēloties mobilo ratiņkrēslu pacēlāju ir svarīgi būt drošam par tā izmantošanas iespējamību Jūsu kāpņu telpā. Daudzās padomju laikos celtajās ēkās kāpņu telpas ir salīdzinoši šauras un tas apgrūtina mobilā pacēlāja lietošanu. Ir svarīgi pievērst uzmanību laukumam, kāds nepieciešams pagriezienu veikšanai, katrs centimetrs var būt svarīgs. Otra būtiska lieta, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība ir pakāpienu augstums un kopējais kāpņu stāvums. SIA Tehnovers pirmspārdošanas posmā saviem klientiem piedāvā apsekot ēku, kurā galvenokārt paredzēts izmantot mobilo ratiņkrēslu pacēlāju un pārbaudīt pacēlāja darbību šajā ēkā.

Mobilais pacēlājs Jolly Standard

Mobilais pacēlājs LG 2004

Jolly_Standard LG_2004
Mobilais ratiņkrēslu pacēlājs Jolly Standard LG 2004 S LG 2004
Maksimālais pacelšanas svars (standarta/izvēles) 130/150 kg
Pacēlāja svars 52 kg 53 kg
Min. pagriešanās laukums „L” 97x97 cm 100x100 cm
Min. apgriešanās laukums „U” 97x194 cm 100x200 cm
Pārvaramais slīpums 35° (70%)
Iebūvēts slīpuma indikātors
Maksimālais pakāpiena augstums 18 mm
Celšanas ātrums 5,7 m/min 15 pak/min
Motors 12V – 160W, līdzstrāva 12V – 300W, līdzstrāva
Darbību nodrošina Baterija (akumulators)
Baterijas kapacitāte pie pilnas uzlādes ar maksimālo svaru 50 stāvi 23 stāvi
Baterija 12V 24Ah 12V 27Ah
Uzlāde ~230V, lādētājs iebūvēts ~230V, lādētājs atsevišķi
Regulējams galvas balsts
Regulējams ratiņkrēslu fiksācijas mehānisms
Aprīkots ar drošības jostu
Drošības sistēma Dubulta
Atvieglota pasažiera novietošana pacelšanas režīmā
Garantija 2 gadi
Piezīmes Stabilākais un drošākais tirgū, līgana kustības sākšana un apstāšanās, ērtākais pārvietojamajai personai. Ērtākais apkalpojošajam personālam, unikāla 4 riteņu sistēma mobilo pacēlāju vidū. Korpuss pieejams 3 krāsās: sarkana, zila, balta.
Cena Tiek sagatavota katram pieprasījumam individuāli

Jolly Standard brošūra